Milí priatelia kníh,
voláme sa Knihomoľci a veľmi radi čítame. Sme spolok, ktorý sa snaží o podporu kultúrno-vzdelávacích aktivít československej komunity. Našim hlavným cieľom je udržiavať a ďalej predávať naše kultúrne dedičstvo svojim deťom a zároveň podporiť záujem o slovenský a český jazyk hlavne u mladého čitateľa prostredníctvom kníh. Našou hlavnou aktivitou je založenie knižného fondu, ktorý chceme sprostredkovať československej komunite v Bostone a jeho okolí. Prístup československej literatúry pre človeka žijúceho v zahraničí je značne obmedzený, preto veríme, že by sme touto formou obohatili kultúrny život Slovákov a Čechov žijúcich v Bostone.

Vaši Knihomoľci,
Nataša Petrová Dias, Zuzana Giertlová a Zuzana Kline NovákováNATAŠA PETROVÁ


Volám sa Nataša, pochádzam zo Slovenska a v USA žijem osem rokov. Som mamička dvoch šibalov, Johaanka a Shayhanka, ktorí milujú knižky a boli mojou inšpiráciou k vytvoreniu tejto stránky.

Čítanie je u nás doma na dennom poriadku a keďže sa snažím, aby obidvaja moji chlapci (trosku aj ten tretí, veľký chlapec - zatial však bezútešne :)) vedeli po slovensky, slovenské knižky zapĺňajú veľkú časť detskej knižnice. Je to jeden z najčastejších darčekov, ktoré dostávame zo Slovenska.ZUZANA KLINE NOVÁKOVÁ


Volám sa Zuzana a pochádzam zo Spišskej Novej Vsi. S mojím manželom Chrisom, synom Sebastiánom a dcérou Klárkou bývame blízko Bostonu, USA.
Pravidelne navštevujeme naše milované Slovensko a všetci sa tam veľmi radi vraciame.

Veľmi radi čítame a záleží nám na tom, aby deti vedeli po slovensky. Nielen rozprávať, ale aj čítať a písať. A k tomu potrebujeme veľa slovenských kníh, ktoré v zahraničí nemáme k dispozícii. Preto sme sa s Knihomoľkami Zuzkou a Natašou rozhodli túto situáciu nejako vylepšiť nielen pre naše, ale aj pre všetky deti v okolí Bostonu.

ZUZANA GIERTLOVÁ


Volám sa Zuzana, pochádzam zo Slovenska a so svojou dcérou Zuzanou žijem v USA od roku 2004. Sme rodina knihomoľcov, ktorá miluje knihy a čítanie. Aj keď je kníh u nás doma dosť, slovenské a české knihy sú pre nás tu v zahraničí stále vzácnosťou

Čítanie kníh nie je len mojou záľubou ale aj profesiou. Na Slovensku a aj tu v USA som pracovala v knižniciach viac ako 15 rokov. Poznanie oboch knižných systémov je pre našu činnosť veľkým prínosom a pomáha nám pri budovaní nášho knižného fondu.

Stacks Image 31
Stacks Image 33
Stacks Image 35